Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Dbanie o zdrowie Urządzanie wnętrz

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które powstają się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pomyślnie wpływają na nasze otoczenie i zdrowie oraz łagodzą przykre zapachy.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może zachodzić w rezultacie wyładowania elektrycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła lub wpływu intensywnego pola magnetycznego. Dzisiaj większa część z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak drukarki, komputery czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobre jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja stosowana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym z papierosów czy niebezpieczne wirusy i mikroorganizmy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie chronicznego osłabienia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w przychodniach medycznych, placówkach oświaty, biurach czy instytucjach publicznych, czyli tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.