Wlewy dożylne – leczenie witaminą C

Dbanie o zdrowie

Wlewy dożylne z witaminy C stają się ostatnio popularne. Wzrastające zainteresowanie tą procedurą wynika w głównej mierze stąd, że witamina C jest jednym ze związków koniecznych do prawidłowego działania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy syntezować jej samodzielnie. Musimy zatem uzupełnić ją inaczej – w codziennych posiłkach albo za pomocą specjalnie dobranych suplementów. Te ostatnie działają najsilniej, gdy zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w niektórych sytuacjach może to mieć duże znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – zastosowania

Sporo osób uważa, iż wlewy witaminy C pomaga w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak borelioza, zapalenie stawów czy choroby autoimmunologiczne. Nie brakuje również opinii mówiących, iż ta metoda przynosi bardzo korzystne skutki, jeśli chodzi o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odmładzać i odpowiednio odżywiać, przyczyniając się w ten sposób do jej szybszej odnowy, jak również przyspieszać gojenie ran i usuwać zmiany skórne.

Dożylna witamina C – o czym należy pamiętać?

Wlewy witaminowe, podobnie jak każda inna metoda leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Z tej przyczyny nie wolno przystępować do nich bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy być pewni, iż wlewy witaminowe nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie istotne w przypadku cukrzyków, pacjentów onkologicznych i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C powinniśmy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, gwarantujących uczestnictwo lekarza podczas zabiegu.