Zadbaj o zdrowie z maską do biegania

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Bieganie wciąż zyskuje kolejnych zwolenników. To oczywiście informacja ze wszelkich stron dobra, gdyż bieganie, jak mnóstwo pozostałych aktywności, pozytywnie rzutuje na nasze samopoczucie i minimalizuje ryzyko pojawienia się różnych schorzeń. Jednak jest tak dla jedynie obszarów z niezanieczyszczonym powietrzem. Na obszarach, gdzie powietrze bywa zapylone, wszelkie aktywności na świeżym powietrzu mogą być przyczyną powstawania ciężkich chorób. Powinniśmy o tym pamiętać szczególnie, że południe Polski jest zaliczane do najbardziej zapylonych terenów na Starym Kontynencie. Nie znaczy to rzecz jasna, że przebywając tam powinniśmy zaprzestać sportu. Wystarczy jedynie nabyć odpowiednią maskę do biegania.

Budowa maski do biegania

Przeciwsmogowe maski do biegania różnią się od tych, które przeznaczone są dla kotłowych CO oraz hutników. W czasie uprawiania sportu powinniśmy bowiem zadbać o komfort i wykorzystywać wyłącznie te maski, jakie zagwarantują nam bezpieczne zapięcie. Tak jak tamte wersje, maska dla biegaczy posiada filtr z węglem aktywnym, a ten zatrzymuje zanieczyszczenia z powietrza. Z uwagi na to, że pozostają one w środku filtra, konieczne będą jego częste zmiany. Najtańsze przeciwsmogowe maski do biegania nie posiadają wyciąganych filtrów, przez co po ich zabrudzeniu należy kupić kolejny egzemplarz. Jeżeli z kolei zdecydujemy się na nieco droższą maskę, po zużyciu filtra możemy zwyczajnie zastosować nowy.

Jak wybrać maskę do biegania?

Jak przed momentem napisaliśmy, istotnym parametrem maski do biegania jest jej wygoda – zanim nabędziemy dany model, dobrze zatem sprawdzić, czy okaże się on dostosowany do rozmiaru naszej głowy. Jeżeli zamierzamy wybrać maskę do długiego stosowania, słusznie zrobimy stawiając na modele z wyjmowanymi wkładami. Pamiętajmy też o projekcie maski – przecież stały się już one ważną częścią stroju, więc podobnie jak inne, muszą dobrze się prezentować.