Zalety implantów zębowych

Dbanie o zdrowie Usługi

Dawniej osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z protez. Nie było to oczywiście trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Z tego powodu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, lecz również wykazują sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, ograniczając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda leczenie?

Dziś implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczne zmniejszenie czasu leczenia – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien stosować zimne okłady, zaś od razu po operacji – unikać gorących potraw, alkoholu i palenia papierosów. Istotne będzie też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zwalczają opuchliznę i ból.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego bardzo istotne okazuje się to, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi z dużym stażem i korzystnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty na pewno trafimy na ważne informacje.