Do czego służą złącza kompresyjne

Instalacje przemysłowe

Jeśli chcesz nabyć złącza kompresyjne, koniecznie odwiedź ten adres

Sieci antenowe są złożone z różnych części. Najważniejsze są oczywiście kable, z wykorzystaniem których dane mogą być przesyłane między kolejnymi miejscami. Tak samo istotne są podzespoły takie jak kodery czy węzły, służące do emitowania i przetwarzania sygnału. Stworzenie w pełni sprawnego toru przewodowego możliwe będzie dzięki wykorzystaniu odpowiednich złączy. W instalacjach kablowych wykorzystywane są przede wszystkim złącza kompresyjne. Kiedy są najczęściej stosowane? Jak są zbudowane? Skąd wzięła się ich nazwa? Czym muszą charakteryzować się dobre złącza kompresyjne?

Jak zbudowane są złącza kompresyjne?

Złącza kompresyjne zazwyczaj mają kształt walców. W pierwszą końcówkę wkłada się przewód, zaś na drugiej znajduje się gwint wykorzystywany do zamocowania w nadajniku. Złącza kompresyjne wyprodukowane są niemal zawsze z metalu, co jest bardzo ważne ze względu na wytrzymałość tego surowca. Ich określenie bierze się ze sposobu połączenia z przewodem – aby było sztywne, złącze zaciska się na przewodzie. Ta konstrukcja zapewnia opcję wielokrotnego odkręcenia złącza bez niebezpieczeństwa utraty jakości przesyłu – z tego względu są wykorzystywane w instalacjach internetowych, w systemach kamer czy przez dostawców telewizyjnych.

Czym muszą charakteryzować się złącza kompresyjne?

Złącza kompresyjne, aby umożliwić wykonanie niezawodnej sieci, muszą wykazywać pewne cechy. Najważniejszą jest bez wątpienia solidność – powinny znieść regularne odkręcanie, a także zabezpieczyć kabel przed wodą, kurzem oraz zerwaniem. Z uwagi na to, iż przy montażu sieci wykonuje się nieraz dziesiątki połączeń, złącza kompresyjne muszą pozwalać na szybki montaż z wykorzystaniem dostępnych narzędzi. Warto wspomnieć również, że bardzo istotne są częstotliwości działania złącza – właśnie od tej cechy zależy czytelność sygnałów, jakie dotrą do ostatecznego abonenta.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]