Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Instalacje przemysłowe

W tym miejscu zaopatrzysz się w kabel koncentryczny

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi czasami obejrzeć porywający dokument bądź profesjonalnie przygotowany serwis mający charakter informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które dzisiaj znaleźć można bez najmniejszych problemów w sklepach , które oferują elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sklepach znajdują się aktualnie najróżniejsze kable koncentryczne, cechujące się nieco odmiennymi właściwościami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez wątpienia powinien spojrzeć na jego najważniejsze parametry. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż kabel odznacza się najwyższym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą znacząco wpływać na ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych producentów świetnie sprawdzą się nie tylko w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci teletechnicznych tak niewielkich, jak i dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcji. Za sprawą tego wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle bardzo małe bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to kompozycja elementów bardzo różnych. Zazwyczaj rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał odznaczający się doskonałą trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wykonania płaszcza stosuje się materiały niewrażliwe na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]