Maszyny do niszczenia butelek PET

Instalacje przemysłowe

Czym jest niszczarka do butelek plastikowych?

Niszczarka do butelek plastikowych jest rodzajem sprzętu wykorzystywanego w celu kompresowania tego surowca w bloczki o stałym rozmiarze i kształcie, które, znajdując się w takiej formie, będą łatwe do przechowywania i przenoszenia. Przez używanie tych maszyn przy pracy z odpadami, można w widoczny sposób ułatwić wykonanie zadania.

Kilka słów o butelkach PET

Plastik to jedno z najpopularniejszych materiałów, spotykanych i używanych przez każdego. To zazwyczaj w butelkach z niego jest sprzedawana woda i napoje. Samo tworzywo pojawia się również m.in. w opakowaniach na żywność. Przed zgniataniem, koniecznie należy zdjąć nakrętkę, lub pokrywę, aby butelki nie były wypełnione powietrzem. Zdjęte nakrętki zaleca się przechowywać osobno i oddawać na zbiórki, pomagając w ten sposób chorym.
Przerobione butelki zajmują ponad 90% mniej miejsca, przez co używanie niszczarek jest absolutnie konieczne przy ich składowaniu.
Niszczarki do butelek PET są maszynami niesprawiającymi problemów w obsłudze, a dzięki ich funkcjonalności komfort pracy z pewnością się podwyższy.