Nowoczesny wzmacniacz szerokopasmowy

Instalacje przemysłowe

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie służące operatorom kablówek. Ich najważniejszą funkcją jest zwiększenie mocy sygnałów biegnących do konkretnych odbiorników. W którym miejscu zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego właściwości?

Wzmacniacz szerokopasmowy – ogranicza zakłócenia

Wzmacniacze szerokopasmowe funkcjonują zazwyczaj w zakresie 30 Hz – 6 MHz. Świetnie filtrują różne awarie wywołane na przykład przez internet bezprzewodowy oraz pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie usytuowane są w blokach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Urządzenia tego typu zasilane są zdalnie lub lokalnie, co sprawia, że wzmacniacz szerokopasmowy może być zlokalizowany bez większych ograniczeń. Uzyskiwany sygnał jest wysokiej jakości, a eksploatacja wzmacniacza przystępna. Moduły te charakteryzują się wysokim poziomem wyjściowym – w granicach 129dBuV. Poziom może być zróżnicowany, uzależnione jest to bowiem od wykorzystywanego sprzętu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – elementy regulowane i wkładki JXP

Regulacja parametru toru RF jest bardzo prosta. Używa się do tego celu elementy regulowane lub wkładki JXP. Sprzęty mają również profesjonalną ochronę przed przepięciami pochodzącymi z linii, dzięki czemu są niezwykle funkcjonalne. Niektóre z nich wyposażono w profesjonalny filtr ingresu. Niski koszt inwestycji powoduje, że moduły te są szeroko rozpowszechnione i gwarantują abonentom doskonałą siłę sygnału w warunkach domowych. Dużym plusem jest również niski poziom mocy do <6W.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]