Po co prasuje się papier?

Instalacje przemysłowe

Prasowanie papieru

Prasowanie papieru to proces kompresowania tego odpadu do najmniejszej możliwej postaci, w celu powstania zbitych, gęstych bloków o ustalonym kształcie. Działanie to wykonuje się w celu łatwiejszego przechowywania, zaoszczędzenia miejsca, a przede wszystkim ułatwienia przewozu. Do wykonania tego zadania używa się ciężkiej maszyny, jaką jest prasa do papieru. Przedsiębiorstwo, które jej używa, powinno znacząco na tym skorzystać, gdyż , ze względów ekonomicznych, stanowi to znakomite rozwiązanie.

Czym są prasy?

Prasy do papieru mogą wyglądać różnie w zależności od ich wykorzystania. Przed ich zakupem należy przemyśleć, jaką ilość papieru urządzenie będzie prasować. Trzeba pamiętać również o wytrzymałości prasy na przeciążenia. Prasowanie papieru odbywa się na odpadach o różnym formacie, m.in. prasować można papierowe ścinki, karton, czy gazety.
Tylko wybór dobrej prasy spowoduje, że firma zaoszczędzi miejsce, czas i pieniądze. Prasy są maszynami o solidnej budowie, bardzo łatwymi w obsłudze, a proces prasowania, który wykonują, w znacznej mierze zautomatyzuje i ułatwi pracę z odpadami.