Sklep z pneumatyką

Instalacje przemysłowe

Choć narzędzia na stłoczone powietrze w najróżniejszych dziedzinach są zastępowane przez bardziej innowacyjne rozwiązania, wciąż są często używane. Pneumatyka dostarcza skuteczne rozwiązania dla różnych gałęzi gospodarki, a maszyny działające na skompresowane powietrze, pomimo tego, że działają według prostych mechanizmów, są wykorzystywane nawet przez największe przedsiębiorstwa. Skąd bierze się ich popularność?

Co zyskujesz wybierając pneumatykę?

W odróżnieniu od maszyn zasilanych energią elektryczną lub spalinowych, eksploatacja narzędzi pneumatycznych nie jest droga. Nie potrzebują paliwa, a ich części zużywają się o wiele wolniej.

Wszechstronne zastosowania pneumatyki

Pneumatyka jest stosowana tak w ogromnych zakładach przemysłowych, jak i w ogrodnictwie. Jej dobrodziejstw używa też szpitalnictwo – na skompresowane gazy działają nawet wiertła stomatologiczne lub aparatury podtrzymujące oddech.

Bezpieczna pneumatyka

Narzędzia pneumatyczne mogą być stosowane nawet w najcięższych warunkach. Nie straszne im są wysokie temperatury czy działanie wody. Pneumatyka pozwala także ograniczyć ryzyko wybuchu – powietrze nie reaguje z innymi gazami i nie płonie.

Ekologiczna pneumatyka

Maszyny na skompresowane gazy nie emitują niebezpiecznych dla przyrody substancji, a stosowanie sprężarek bezolejowych umożliwia jeszcze większe zminimalizowanie ryzyka generowania jakichkolwiek zanieczyszczeń – z tego powodu często wybierają je służby leśne.