Wyrównywanie sygnału TV – wzmacniacz kanałowy

Instalacje przemysłowe

Kup wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do przetwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczowym zadaniem jakie spełnia jest zwiększanie mocy sygnału. Sprawdźmy na jakiej zasadzie działa wzmacniacz kanałowy i na jakich częstotliwościach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – w niektórych nieruchomościach

W hurtowniach znajdziemy wiele aparatów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do tych nietypowych. Zakładane są w rejonach, na których praktycznie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał na przykład w miejscowościach górskich, tunelach, jak również w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnałów TV. Ich obudowa sprawia, że mogą być montowane na maszcie antenowym – sprawdzają się w trudnych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – odrębne zasilacze

Standardowo wzmacniacz kanałowy ma kilka niezależnych wejść – np. UHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą być wyposażone w technologię niwelującą zakłócenia pochodzące z internetu bezprzewodowego. Zależnie od modelu posiada również trzy-cztery specjalistyczne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.21-k.69. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami biernymi. Wzmacniacze kanałowe posiadają niezależne zasilacze oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]