Wzmocnij słaby sygnał antenowy – wzmacniacz DVB-T

Instalacje przemysłowe

Dowiedz się, gdzie nabyć wzmacniacz DVB-T

Oglądanie TV jest obecnie codziennością. Spoglądamy w telewizor przy porannej herbacie oraz przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne oglądają dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest zwyczajnie nieosiągalny. Idealnym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, do których zalicza się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T jest potrzebny?

Należy wiedzieć, że jakość sygnału bywa tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że dobrym wyjściem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Wykorzystanie wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się mocniejszy, a tym samym odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz przed telewizorem albo też zaraz za anteną. Punkty ich ulokowania uzależnione jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w wypadku telewizji, ale też odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj produkowane?

Wyróżnia się parę typów wzmacniaczy antenowych. Aktualnie stosować można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go naprawdę blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – potęguje on sygnał tylko wybranych kanałów, ale równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wówczas, gdy sieć antenowa jest niewielka. To wykorzystywanie właśnie jego zalecane jest w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]