Jak działa shared hosting

IT

Czym jest hosting?

Hosting jest usługą udostępniania przestrzeni dyskowej serwera, czyli pracującej bez przerwy maszyny, mającej ogromną moc przeliczeniową. Dzięki hostingowi działają wszystkie strony w internecie, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze i jest przez niego obsługiwana.

Co to jest shared hosting?

Hosting współdzielony, czyli shared hosting to najpopularniejsza forma hostingu, w której jednej fizycznej maszyny używa wielu użytkowników. Korzystając z niego, do dyspozycji ma się określoną część sprzętowych zasobów serwera, takich jak pamięć RAM czy ilość miejsca na dysku. Wspólne dla każdego jest oprogramowanie.
Wybór tego typu hostingu jest polecany dla początkujących użytkowników, z uwagi na stałą pomoc techniczną, która fachowo i szybko usunie wszelkie problemy. Poza tym dużym plusem jest oczywiście niska cena wynikająca z faktu, że z jednej maszyny korzysta ogromna ilość użytkowników.
Największymi zaletami hostingu współdzielonego są obsługa i pomoc techniczna oraz korzystna cena. Sprawiają, iż jest on wybierany częściej od serwerów dedykowanych i serwerów VPS.