Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

IT Reklama

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona popularna wśród użytkowników . Jednak co można zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jak wygląda profesjonalna optymalizacja stron internetowych?

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Solidna optymalizacja strony pomaga w osiąganiu najwyższych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność serwisu. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.