Szukasz hostingu? Oto poradnik dla ciebie

IT Usługi

Prowadząc stronę www zwykle nie posiadamy swojego serwera. Jak na szczęście wiadomo, można je zwyczajnie wypożyczyć. Hosting, gdyż tak określana jest świadczona przez mnóstwo firm pomoc, umożliwia wrzucenie dokumentów serwisu na serwer i użyczenie ich odwiedzającym. Hosting adresowany jest do rozmaitych odbiorców – są w tym gronie zarówno niewielkie oraz średnie firmy, jak i klienci prywatni, którzy prowadzą stronę hobbystycznie. Jakie zatem rodzaje hostingu są dostępne u dostawców? O czym należy pamiętać zamawiając hosting? Jak znaleźć usługę, która zagwarantuje bezproblemowy dostęp do serwisu o dowolnej porze z każdego kraju?

Jaki hosting wybrać?

Firmy oferują głównie trzy typy hostingu. Najmniej kosztowny jest hosting współdzielony, czyli udostępniona przestrzeń na serwerze. Świetnie zdaje on egzamin w przypadku witryn z małą liczbą odwiedzających, jednak w przypadku częściej wyświetlanych witryn może stać się niewystarczający. W podobnych przypadkach warto postawić na hosting VPS, dzięki któremu dostajemy udostępnioną maszynę wirtualną i który będzie znacznie efektywniejszy od hostingu współdzielonego. Witryny odwiedzane przez setki gości powinniśmy instalować na serwerach dedykowanych – realnych komputerach, jakimi zajmuje się firma oferująca usługę hostingową.

Dobry hosting – cechy

Niezależnie od tego, który rodzaj hostingu zamówimy, dobrze zwrócić uwagę na jego zalety. Jakie musi wykazywać odpowiedni hosting? Najistotniejszą zaletą będzie bez wątpienia stabilność – internauci powinni bez trudności wyświetlić daną witrynę o każdej godzinie. Dla nieprofesjonalnych użytkowników bardzo istotne okaże się również to, by obsługa oprogramowania serwera nie przysparzała problemów oraz pozwalała na łatwą instalację najpopularniejszych programów zarządzania treścią – między innymi Joomli, WordPressa czy Magneto oraz zarządzanie znajdującymi się na serwerze plikami.