Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Kosztowności

Topaz mistyczny zamówisz na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat szczycącego się ogromnym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć z pozoru może się wydać, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na działanie wysokiej temperatury oraz powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Syberii.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda również w pracy. Istotna jest też różnorodność barw, dzięki której łatwiej możemy dobrać biżuterię do swojego stroju.