Wynajem lokali

Lokale biurowe

Nie wszyscy możemy zdecydować się na na zakup własnego lokalu. Również w przypadku stawiających pierwsze kroki przedsiębiorstw, kupno biura może okazać się wydatkiem ponad możliwości. Lokale do wynajęcia dostępne są na szczęście w całym kraju, a ceny takich usług są tak różnorodne, że każdy znajdzie ofertę dla siebie. Rzeczywistość niestety często nie jest jest taka, jak sobie wymarzyliśmy – należy zatem zapoznać się z najważniejszymi wskazówkami, które sprawią, że znalezienie lokalu będzie o wiele łatwiejsze.

Czego wymagasz od lokalu do wynajęcia?

Zanim rozpoczniesz poszukiwania przemyśl swoje oczekiwania – dzięki temu łatwiej odsuniesz anonse niedotyczące mieszkań, które cię interesują. Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu i będziesz mógł skupić się się na szukaniu najlepszych ogłoszeń.

Lokale do wynajęcia – czy usługi agenta są niezbędne?

Skorzystanie z usług pośrednika wiąże się niestety z nadprogramowymi kosztami, jednak masz dzięki temu pewność, że wyszukane przez niego lokale do wynajęcia podołają twoim wymaganiom. Agent pomoże też w negocjowaniu najkorzystniejszych warunków – jego pomoc to swego rodzaju inwestycja.

Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu lokali do wynajęcia?

Wybierając lokale usługowe albo mieszkania koniecznie sprawdź czy nie mają żadnych usterek. Dowiedz się również jak najwięcej na temat otoczenia oraz połączeń komunikacyjnych – najdroższe biuro może być nieodpowiedni przez właśnie takie błahostki.

Spisz umowę ze sprzedającym lokale do wynajęcia

Kiedy już wybierzesz dany lokal do wynajęcia, poproś o umowę zawierającą informacje na temat wielkości rachunków oraz pozostałe warunki wynajmu. Dobrym rozwiązaniem będzie również stworzenie protokołu zbiorczo-odbiorczego, w którym przedstawiony będzie stan techniczny biura lub mieszkania.