Lampy do BMW – kupić nowe czy naprawiać?

Motoryzacja

Auta BMW są znane z solidności, lecz także i te czasem się psują. We współczesnych wersjach tych aut nierzadko zdarza się usterka reflektorów – zwłaszcza z tyłu. Na szczęście jej naprawienie rzadko wiąże się z dotkliwymi kosztami, bo na rynku, poza oryginalnymi częściami, dostępne są również elementy alternatywne. Kierowcy mają szansę także wybrać regenerację dotychczasowych reflektorów, która okaże się naprawdę trafionym rozwiązaniem dla posiadaczy wiekowych modeli. Co zatem zrobić, jeśli uszkodzone zostaną lampy w BMW?

Czy opłaca się naprawić lampy do BMW?

Właściciele zabytkowych aut z lat 60-tych oraz 70-tych zwykle wybierają naprawę dotychczasowych lamp, ze względu na niewielką obecność w sprzedaży odpowiednich części zamiennych. W zabytkowych modelach gorsze działanie może wynikać na przykład z zakurzenia szybki czy odbłyśnika – najlepiej wtedy umyć je sprężoną wodą.

Nowe lampy do BMW

W nowych modelach BMW awarie lamp nierzadko wiążą się z zepsuciem układu elektronicznego – wtedy jedynym wyjściem będzie wizyta u specjalisty, gdyż nie naprawienie takiej awarii zwykle jest powodem poważnych trudności. Zwykle jednak najlepiej postąpimy nabywając zupełnie nowe lampy do BMW. Możemy postawić na oryginalne reflektory lub ich mniej kosztowne zamienniki. Ostatnie rozwiązanie jest polecane szczególnie kierowcom z mniejszym budżetem – wydamy na nie aż dwukrotnie mniej niż w razie fabrycznych lamp. Istotne będzie też fakt, iż zamienne lampy do BMW niekiedy prezentują się ciekawiej niż fabryczne modele – a to bez wątpienia przypadnie do gustu entuzjastom przerabiania samochodów.