Masz zepsute lampy samochodowe? Przeczytaj

Motoryzacja

Nie musimy zapewne przypominać, jak istotnym elementem twojego samochodu są reflektory. Właśnie od nich zależy bezpieczeństwo na drodze – nie tylko nocą, ale także w dzień. Jednak wielu właścicieli aut je zaniedbuje, czego efektem są najróżniejsze usterki. Nie zawsze są szybko wykryte i naprawione, a to natomiast może owocować bardzo groźnymi wypadkami. Należy zatem napisać, jak troszczyć się o lampy samochodowe i prędko rozpoznać ich możliwe awarie.

Jak ustawić lampy samochodowe?

Statystyki, które odbyły się na krajowych drogach nie dały pozytywnych wniosków – tylko 1 na stu właścicieli aut posiada właściwie wyregulowane lampy samochodowe. Tymczasem takie błędy mogą przynieść bardzo poważne skutki – źle wyregulowane reflektory oślepiają pozostałych kierowców, zaś ich wydajność bardzo się zmniejsza. Jak temu zaradzić? Regularnie regulować lampy samochodowe w serwisie – szczególnie po zmianie żarówki. Nie wydamy na to wiele – wiele firm świadczy taką usługę za darmo, pozostałe pobierają niewielką opłatę.

Dlaczego lampy samochodowe gorzej działają?

Często oczywiście powód trudności z lampami w samochodzie tkwi gdzie indziej. Efektywność lamp samochodowych bardzo obniża wszak przepalony odbłyśnik – w takich sytuacjach należy kupić nowy lub go zregenerować. Częstym powodem tego stanu rzeczy okazują się również zepsute halogeny czy brud na szybkach. Wiele takich trudności przestanie dokuczać, jeśli będziemy odpowiednio troszczyć się o stan reflektorów. Najczęściej jednak, gdy zdarzy się nieodwracalna awaria świateł samochodowych, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego zestawu. W specjalistycznych sklepach moto kupimy nie tylko oryginalne podzespoły dla danych marek aut, ale także ich zamienniki.