Kurs języka francuskiego

Nauka

Język francuski

Język francuski kojarzony jest głównie z tym, iż od XVIII w. był powszechnie stosowanym na arenie międzynarodowej, przede wszystkim w dyplomacji, ale także w kręgach kulturalnych, a także arystokratycznych. Aż do późnych lat 70. XX wieku język francuski był uważany za język każdej osoby posiadającej wyższe wykształcenie. Również obecnie, mimo dużego znaczenia języka angielskiego, francuski odgrywa znaczącą rolę.

Francuski – słów kilka

Francuski jest wybitnie popularnym w Europie, gdyż jest jednym z języków urzędowych UE. Poza tym jest także używany jako język urzędowy w Szwajcarii, Belgii oraz oczywiście – we Francji.

Nauka języka francuskiego – o czym warto wiedzieć?

Francuski jest językiem, w którym bardzo liczą się szczegóły i odpowiednio zastosowane końcówki. Dlatego jeśli planujesz naukę tego języka połóż duży nacisk na gramatykę, która bardzo pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Najlepszy rodzaj nauki języka francuskiego

Według większości ludzi najlepszą metodą nauki języka francuskiego są kursy DIRECT, które pozwalają w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność m.in. dzięki efektywności nauczania.