Szkoła trenerów – jak wygląda kurs?

Nauka

Niewiele zawodów ma lepsze widoki na przyszłość niż trener. Analitycy przewidują, iż w najbliższych latach z jego usług będą korzystali przedstawiciele różnych sektorów. Nie powinno zatem zaskakiwać, że część ludzi decyduje się na to, aby sprawdzić się w tym zawodzie. Już dziś bowiem trenerzy mogą pochwalić się wysokimi zarobkami i różnymi innymi korzyściami. Pamiętajmy jednak, iż do pracy w tym zawodzie potrzebne są określone zdolności oraz, co najważniejsze, właściwe kwalifikacje. Te drugie możemy zdobyć uczestnicząc w kursach, które prowadzi szkoła dla trenerów. Czego jednak dowiemy się w czasie takich szkoleń? Czemu warto wziąć w nich udział?

Jak kształci szkoła trenerów?

Na kurs prowadzony przez szkołę trenerów dobrze postawić zwłaszcza dlatego, iż kompleksowo przygotowuje on do prowadzenia własnych szkoleń. Podczas takich kursów poruszane są przeróżne zagadnienia – na przykład trening interpersonalny, zyskiwanie względów zespołu, zażegnywanie konfliktów w zespołach, współpraca w teamie i pomoc w wypracowaniu swojego sposobu pracy. Wszystkie elementy szkoleń są złożone w ten sposób, by kursant był w stanie w swojej pracy zrozumieć czynniki wpływające na kroki zespołu i w ten sposób stworzyć skuteczne we wszystkich przypadkach programy szkoleń. Nie zapominajmy też, że najlepiej stawiać na szkolenia, których program umożliwia ewentualne zdobycie polecenia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Szkoła dla trenerów – które techniki stosuje?

By słuchacze szkoleń zdobyli wspomniane przed momentem umiejętności, prowadzący powinni wykorzystywać właściwe metody. Najlepsze efekty daje stosowanie takich technik jak gry zespołowe, miniwykłady oraz burze mózgów. Bardzo efektywnymi metodami okazują się również symulacje oraz dramy. Każdą z opisanych metod słuchacze kursów mogą zastosować później w czasie swoich treningów.