Do czego służą znaki BHP

Ochrona i bezpieczeństwo

Dowiedz się więcej o znakach BHP na www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki

W naszym kraju obowiązują bardzo precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Obecnie przepisy BHP nakładają konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak a także szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą zasad postępowania w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają ogromne znaczenie, zaliczane są też instrukcje , które mówią o sposobach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma odpowiednie oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na przeróżnych mechanizmach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są także w przemyśle. Stosuje siętam z reguły znaki ostrzegawcze , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który rewelacyjnie znosi złe warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – nadal pozostaną czytelne. W wielu przypadkach powlekane są też warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one widoczne nawet przy niedostatecznym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Nasze dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]