Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego

Ochrona i bezpieczeństwo

Jeśli chcesz, aby Twoja hala przemysłowa, biuro lub sala reprezentacyjna były w zgodzie z zasadami BHP, to zaopatrz się w oprawy oświetlenia dróg ewakuacyjnych. Możesz znaleźć produkty o różnej mocy i dużej gamie wzorów. Za pomocą opraw awaryjnych, tabliczka z ludzikiem na zielonym tle będzie wyraźnie wskazywała wszystkim wyjście ewakuacyjne. Profesjonalne oprawy oświetlenia awaryjnego mogą pomóc uratować wiele osób – dlatego też nie warto żałować pieniędzy w czasie tego typu zakupów.

Sens stosowania opraw oświetlenia ewakuacyjnego

Najważniejszym przeznaczeniem świateł ewakuacyjnych jest bezpieczeństwo. Trzeba wykreować warunki, umożliwiające identyfikację dróg ewakuacyjnych oraz sprzętu pożarowego i innych potrzebnych w wypadkach awaryjnych urządzeń. Obecność tych czynników ma przeciwdziałać ewentualnej histerii i ułatwić szybkie opuszczenie budynku.

Rodzaje opraw oświetlenia ewakuacyjnego

Wyżej opisane oprawy można zakupić w wersjach jedno- i dwustronnych. Dodatkowo możemy wybrać rodzaje podłączone do zasilania głównego albo posiadające wewnętrzną baterię. Na rynku są też oprawy oświetlenia ewakuacyjnego, umożliwiające regulację rozsyłu światła.