Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Podróże i turystyka

Szukasz najładniejszych tras rowerowych w Małopolsce? Koniecznie odwiedź https://narowery.visitmalopolska.pl/.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy interesujące, popularne i nowe, jednak z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Śliczne, chociaż niepopularne miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie dużo – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej legendarne oraz nowe miejsca w Małopolsce, które należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, ale jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny widok – przy porządnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale warte uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo malowniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Piękne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają entuzjastów wspinaczki, nie tylko amatorów, ale również uznanych alpinistów i himalaistów.