Najlepsze ośrodki na narty w Austrii

Podróże i turystyka

Austria to państwo, które urzeka wspaniałymi górskimi pejzażami, możliwością uprawiania snowboardu na świetnie przygotowanych stokach, a także aktywnego spędzania czasu. Planujesz urlop w Austrii? Zobacz, jakie atrakcje czekają na turystów!

Narty w Austrii – ośrodek turystyczny Zell am See i jezioro Zeller See

Jakie są najpopularniejsze kurorty w Austrii, do których co roku zjeżdżają setki turystów? Bez wątpienia warto odwiedzić Shuttdorf, miejscowości położonej w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd bardzo blisko do ośrodka narciarskiego Zell am See oraz malowniczego jeziora Zeller See. Czekają tutaj na Ciebie wspaniałe możliwości – wyciągi narciarskie, gdzie możesz potrenować swoje umiejętności, a dla osób lubiących wodę – także liczne baseny. Najbardziej popularne kurorty Ziemi Salzburskiej to Alpendorf, Altenmarkt, a także Kleinarl. Każdy miłośnik aktywnego wypoczynku wybierze coś dla siebie także w rejonie Tyrolu. Szczególnie rekomendujemy położoną w dolinie Otzal gminę Solden, w której turyści mają do dyspozycji trasy przeznaczone zarówno dla niedoświadczonych, jak i zaawansowanych narciarzy. Znajdziesz tutaj także saunę, wyciąg dla dzieci i basen termalny.

Narty w Austrii – mecze hokeja na naturalnym lodowisku

A może odwiedzisz ośrodek turystyczny Nauders, w którym sezon trwa od grudnia do kwietnia. Warto pojawić się tutaj w okresie ferii zimowych, z uwagi na liczne atrakcje dla najmłodszych miłośników sportu. Wiele kurortów w Austrii zapewnia jednak dogodne warunki do szusowania na snowboardzie nie tylko w sezonie zimowym. Chcesz sprawdzić kolejne atrakcje? W okolicy Kaprun będziesz mógł obserwować turnieje hokeja na naturalnym lodowisku oraz wyścigi psów. Masz ochotę na zwiedzanie? Genialnym pomysłem jest zwiedzanie Wieży Kastnera, jak również wielu innych historycznych miejsc. Narty w Austrii to znakomity sposób na udany urlop!