Banery reklamowe – niezniszczalne i skuteczne

Reklama

Promocja zewnętrzna jest wymieniana wśród najefektywniejszych technik. Sprawdza się w razie rozmaitych marek – od hipermarketów, przez regionalne firmy aż po kampanie charytatywne. Istnieją rozmaite formy promocji outdoorowej – billboardy, małe postery, a nawet murale. Szczególnym zainteresowaniem szczycą się natomiast banery reklamowe. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, bo posiadają wiele atutów. Na jakich zasadach jednak opiera się strategia z użyciem banerów? Czemu są tak często wybierane przez rozmaite firmy?

Na co pozwalają banery reklamowe?

Banery reklamowe to specyficzny typ plakatu, który od zwykłego odróżnia się tym, iż wydrukowany jest na odpornym na deszcz materiale. Ze względu na to, że do ich produkcji wykorzystuje się specjalne farby, banery reklamowe okazują się znacznie solidniejsze od pozostałych plakatów – nie straszne im opady czy światło słoneczne. Spotykane są w najróżniejszych rozmiarach, jednak przeważają te wielkoformatowe – są łatwiej widoczne, a to przekłada się na skuteczność wykorzystującej je kampanii.

Gdzie kupisz banery reklamowe?

Z oczywistych przyczyn druk banerów reklamowych najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej firmie – samodzielnie ich wykonanie jest przecież niemożliwe z uwagi na konieczność użycia właściwego podłoża i farby. Drukarnie nierzadko również proponują stworzenie projektów banerów reklamowych, a zwykle wydamy na tę pomoc mniejszą sumę niż u grafika.