Co powinieneś wiedzieć o druku banerów?

Reklama

Banery to jedna z najsolidniejszych form promocji zewnętrznej. Zwykłe plakaty nie sprawdzają się w kontakcie z deszczem – papier, z jakiego są zrobione, prędko bowiem mięknie, zaś tusz się zmywa. Banery reklamowe takich minusów nie wykazują, gdyż do ich produkcji stosowane są odporne na wilgoć surowce, na przykład polichlorek winylu. Nic więc zaskakującego, że są one często stosowane przez najróżniejsze marki – zarówno te największe, jak i funkcjonujące jedynie na rynku lokalnym. Jak jednak przebiega druk banerów promocyjnych? Komu go zlecić?

Druk banerów – technologia

Solidność banerów reklamowych jest w dużej mierze wynikiem zastosowania właściwych technik produkcji. Najczęściej wykorzystywany jest druk solwentowy, którego dobrą stroną jest wytrzymałość na wpływ czynników atmosferycznych. Wytrzymałość na działanie promieni słonecznych zapewnia także technika naświetlania barwników z wykorzystaniem promieni UV. Ogromne znaczenie ma oprócz tego surowiec, na którym zostanie nadrukowany projekt – koniecznie musi być wytrzymały na deszcz oraz uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu stosowane są na przykład rozmaite gatunki PCV i odpowiednie siatki.

Komu zlecić druk banerów?

Jak łatwo stwierdzić, druk banerów jest związany z koniecznością użycia właściwych materiałów oraz dostosowanego do tego wyposażenia. Powinniśmy zatem powierzyć go doświadczonej firmie – jedynie tak będziemy mieli gwarancję, że nasze banery będą wyprodukowane na odpowiednim poziomie oraz nie uszkodzą się w trudnych warunkach. W firmach oferujących druk banerów często możemy też zamówić ich projektowanie.