Dlaczego warto zainwestować w projekt gazety korporacyjnej

Reklama

Potrzebujesz sprawdzić, kto przygotowuje projekt gazety? Koniecznie kliknij tutaj

Korporacyjny biuletyn to wspaniały sposób motywowania ekipy, ale także rodzaj reklamy. Zastanówmy się więc, jakie artykuły można zamieścić w takiej broszurce i dlaczego warto postawić na ten rodzaj komunikacji.

Projekt gazety – zagrzewa do pracy ekipę

Gazeta firmowa może pełnić 2 funkcje. Kluczową jest komunikacja wewnętrzna – pisanie o sukcesach, chwalenie się dobrymi wynikami, rozmowy z wyróżniającymi się członkami zespołu. Wewnętrzne gazetki mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego przedsiębiorstwa, gdyż świetnie motywują personel. To powoduje, że członkowie załogi mocniej angażują się w życie korporacji, czują więź z zespołem, a ich rutynowe działania dają im więcej satysfakcji. Badania pokazują, że gazeta korporacyjna sprawia, że pracownicy czują się bardziej odpowiedzialni za produkowane towary, zwiększa się też poziom zdrowej rywalizacji. Dużą zaletą jest również redukowanie błędów komunikacyjnych pomiędzy działami, które bywają częstym powodem konfliktów w wielu korporacjach. Korporacyjny biuletyn zapewnia również stuprocentową przejrzystość strategii zakładu.

Projekt gazety – wykorzystaj usługi profesjonalnego studia graficznego

Oczywiście firmowy biuletyn to także wspaniała forma komunikacji na zewnątrz. Biuletyn zewnętrzny dociera do adresatów takich jak: usługobiorcy, konkurencja, partnerzy firmy, urzędy. Korporacyjny biuletyn dzięki temu reklamuje działania naszej korporacji, podnosi zyski, a także wspiera działania PR. Myśląc o stworzeniu korporacyjnego biuletynu powinniśmy w pierwszej kolejności zebrać redaktorów i przemyśleć sprawy związane z wydawaniem broszury. Najlepiej skorzystać z usług fachowców (np. studiów graficznych), którzy stworzą projekt gazety, określą format i zatroszczą się o druk. Z ich pomocą gazeta firmowa z pewnością spełni swoje zadanie.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]