Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Szukasz butów jeździeckich? Wejdź na horse-trade.pl

Jeździectwo z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeśli zna się liczne zalety tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich układu mięśniowego, poprawienie kondycji, jak również ćwiczenie dobrej postury. Poza tym ma pozytywnie działa na psychikę: sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji, zwiększa poczucie odpowiedzialności oraz likwiduje stres. Jedak żeby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy dobrze dobrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – oficerki czy sztyblety?

Wyróżnia się dwa główne rodzaje butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze są wyraźnie krótsze – sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to natomiast obuwie niezmiernie wysokie, sięgające ponad kolano. Dlatego gwarantują ochronę większej powierzchni nogi, zmniejszając zagrożenie powstawania sińców czy zadrapań. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, niemniej jednak decydując się na ich kupno, powinno się pamiętać o tym, aby wyposażyć się również w osłonę na nogi – czapsy bądź sztylpy.

Z jakich surowców wytwarza się buty jeździeckie?

Podczas zakupów butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wyprodukowane. Na rynku dostępne jest obuwie uszyte ze skóry i jej rozmaitych zamienników. Skóra jest bez wątpienia droższa, lecz warto się ją wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość i możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy właściciela. Lubiane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybko przyjmuje pożądany kształt. Skóra bydlęca wypada trochę gorzej, natomiast jej zaletą jest przystępna cena.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]