Chroń stopy przed potencjalnymi urazami – o obuwiu sportowymi

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Dowiedz się, gdzie zamówić buty sportowe.

Systematyczny jogging, trening na siłowni czy udział w grach drużynowych wymagają, żeby odpowiednio zadbać o stopy. Tych czynności nie można przez długi okres wykonywać w typowym obuwiu, zatem tak istotne jest wyposażenie się w buty sportowe.

Obuwie sportowe – nie tylko interesujący wygląd

Większość z ludzi kojarzy obuwie sportowe najczęściej z fajnym wyglądem i wygodą ich noszenia. Nie dostrzegamy ich szczególnych cech, ale instynktowne odczuwamy, że stopy czują się w takim obuwiu lepiej. Z tej przyczyny buty sportowe notorycznie wykorzystujemy także w czasie pracy, najczęściej, gdy wykonujemy fach, w którym przez długie godziny chodzi się lub stoi – widzimy je na stopach pracowników magazynów, dentystów czy pedagogów. Ale w przypadku sportowców noszenie butów zaprojektowanych do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko osiąganie lepszych rezultatów, ale także zmniejszenie ryzyka możliwych kontuzji. Buty do koszykówki ochraniają goleń oraz kostkę graczy od prawdopodobnych urazów podczas wyskoków, spody obuwia do tenisa są przystosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, korki piłkarskie zapewniają zawodnikom przyczepność i pozwalają na natychmiastową zmianę kierunku biegu tak na sztucznej, jak i naturalnej pokrywie boiska, tak samo jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieganie po parkiecie. Buty sportowe są więc lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Buty sportowe – czemu płacimy za nie więcej

Jeżeli dla praktykowanej przez nas dziedziny sportu produkuje się specjalne obuwie, nie należy zastępować go zwyczajnymi trampkami. Nawet tak łatwa czynność jak bieganie w tanich butach z marketu w szeregu przypadków jest przyczyną urazów. Nie warto także oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wyższą cenę wpływają lata spędzone przez firmy nad badaniem mechaniki konkretnego sportu i doskonalenie technologii produkcji takiego obuwia. Buty uszkodzone albo noszące widoczne ślady zużycia, polecamy szybko zamienić na nowe, ponieważ z pewnością nie spełnią one już swoich funkcji, co również może być przyczyną urazów podczas treningu.

Nasze dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]