Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Chcesz nabyć czapsy? Koniecznie odwiedź ten adres

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach zwykle znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]