Czy warto zakupić deflektory motocyklowe

Motoryzacja Robienie zakupów

Duży hałas, przemęczenie i dolegliwości karku… To zaledwie niektóre ze szkodliwych czynników, przed którymi ochrania szyba motocyklowa. Wielu kierowców niestety zdążyło się przekonać, że osłona ta w części modeli jest po prostu za mała, a schowanie się przed wiatrem wymaga ułożenia się w mocno nachylonej, niewygodnej pozycji. Właśnie to w dużym stopniu odpowiada zwiększenie popularności deflektorów do motocykli. Czym jednakże są te podzespoły? W jaki sposób usprawniają one jazdę motorem? Co trzeba wiedzieć o ich funkcji i sposobie montażu przed zdecydowaniem się na ich kupno?

Czym są deflektory motocyklowe?

Deflektory to, najprościej mówiąc, nakładka na szyby motocyklowe. Dodatkową, mniejszą szybkę mocuje się kompletnie bezinwazyjnie, co dla właściciela motoru przynosi co najmniej 2 korzyści – brak konieczności ingerencji w strukturę szyby oraz zastosowania specjalistycznych przyrządów. Na ogół do założenia deflektora wystarczy wyłącznie klucz imbusowy, a duża oferta wzorów i możliwość regulacji ich wysokości sprawia, iż bez trudu dopasujemy go do naszego wzrostu, sposobu jazdy oraz obrysu szyby.

Deflektory motocyklowe – kiedy to się opłaca?

Jak już napomknęliśmy powyżej, najważniejszym atutem, który dają nam deflektory do motocykli jest poprawienie komfortu jazdy. Dzięki nim podmuchy powietrza nie wieją już bezpośrednio w twarz, co powoduje, że przejazd wiąże się z z mniejszym wysiłkiem, spada poziom hałasu, a po przebyciu wielokilometrowej trasy nie czujemy bólu karku. Istotny jest również fakt, iż dzięki deflektorom na szybie kasku zbiera się mniej insektów. Kolejny powód, dla którego warto kupić deflektor to redukcja turbulencji i, tym samym, zwiększenie bezpieczeństwa podróży.