wewnętrzne okiennice, shutters, szatersy

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Planując wystrój pomieszczenia, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne aranżacje, a więc zasłony oraz firanki, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice dekoracyjne shutters

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych ruszają się, a więc można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, jak również z drewna. Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w naszym budownictwie widuje się jeszcze sporadycznie, ale większa część z nas zapewne przyjrzała się im w telewizji czy w kinie, gdyż tego typu okiennice są niezwykle popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w Australii.

Shuttersy nadają pomieszczeniom nadzwyczaj luksusowy wygląd

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko doskonale się prezentują, ale mają też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można regulować wykorzystanie padającego światła: w gorące miesiące hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać stracie ciepła. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma zazwyczaj trudności, aby założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nader elegancki wygląd, dzięki czemu zwiększają wartość domu. Należy dodatkowo zaakcentować, iż okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez użycia żyłek, co właściciele psotnych zwierząt oraz rodzice dzieci, które poplątać zwisające łańcuszki, uznają z pewnością za spory atut.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]