Duży wybór srebrnych wisiorków

Kosztowności Robienie zakupów

więcej o wisiorkach srebrnych

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda i charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się bardzo czuły, przez co możemy zarysować. Jak więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób okazują się zabójcze. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem używać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi również styczność z wilgocią i ciepłem, które mogą sprawić, że straci kolory albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru przedmiotów, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać letnią wodę z solą – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą porysować fakturę.