Jak stosuje się zaczepy elektromagnetyczne

Ochrona i bezpieczeństwo Robienie zakupów

Elektrozaczepy stanowią ważny podzespół konstrukcyjny instalacji domofonowych, furtek i drzwi wejściowych zarówno w apartamentowcach, zakładach pracy, mieszkaniach prywatnych, jak i biurowcach. Jak one pracują i z czego są wytworzone dzisiejsze zaczepy elektromagnetyczne?

Zaczep elektromagnetyczny – stawiaj na pełne bezpieczeństwo

Zaczep elektromagnetyczny umożliwia blokowanie i otwieranie na odległość bram oraz drzwi, co chroni wybrane pomieszczenia lub nieruchomość przez wtargnięciem osób niepożądanych. Zaczepy elektromagnetyczne są często stosowane na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, przy furtkach domków jednorodzinnych, a także w innego typu budynkach, które należy zabezpieczać. Ze względu na to, że zaczepy elektromagnetyczne są zwykle montowane na zewnątrz budynków, dostępne na rynku produkty wytworzone są z wysokiej jakości metalu niepodatnego na korozję i negatywne działanie czynników atmosferycznych. Nadzwyczaj ważna jest także solidność tych elementów, bowiem są one poddawane obciążeniom o ogromnej sile – w przypadku elektrozaczepów wykorzystywanych przy systemach ciężkich powinny wytrzymać nacisk nawet do jednej tony, zaś w warunkach domowych wystarczy do 300 kg.

Elektrozaczepy – jak wybrać najlepszy model?

Rodzaj zaczepu elektromagnetycznego trzeba dostosować do typu drzwi i profilu ościeżnicy. W sprzedaży znajdziemy elektrozaczepy do drzwi prawych, lewych, jak również modele do zastosowania z drzwiami dwuskrzydłowymi. Oprócz tego dostępne są produkty długie, płaskie, krótkie, kątowe, z pamięcią i wyłącznikiem. Nowoczesne modele dysponują również funkcją pozwalającą na czasowe pozostawienie otwartych drzwi.