kolczyki z kamieniami, biżuteria srebrna, sklep internetowy z biżuterią

Kolczyki z kamieniami na każdą kieszeń

Kosztowności Robienie zakupów

Mimo, że biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich stylowe bransoletki lub pierścionki. Minerały potrafią zupełnie zmienić wizualne walory ozdób – inny charakter mają wszak ozdoby z kryształami, odmienny z kolei te wysadzane bursztynem. Które pierścionki i kolczyki z kamieniami cieszą się największą popularnością? Które Minerały wykorzystywane przez złotników są prawdziwe, a które okazują się syntetycznymi wyrobami? Odpowiedź potrafi zadziwić – przede wszystkim osoby, które nie znają się na produkcji biżuterii.

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi

Warto nadmienić, iż sporo materiałów stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wspomnieć cyrkonie, które produkowane są z wapnia i cyrkonu, zaś różne kolory zawdzięczają tego typu dodatkom, jak cer czy kobalt. Oprócz nich, minerałami sztucznymi okazują się także kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Złotnicy o wiele częściej wykorzystują oczywiście kamienie naturalne. Najpopularniejsze to niewątpliwie topazy, mogące mieć odcienie od szarych do czerwonych oraz bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często robione są także z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie naturalnych minerałów zwykle podnosi cenę zakupu takich kolczyków. Powinniśmy jednak pamiętać, że są to dzieła dużo bardziej oryginalne, aniżeli te ze sztucznymi kamieniami.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]