Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Robienie zakupów

Kliknij tutaj jeśli interesuje Cię kontenery produkcja

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się wysoką trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele kontenerów? Dlaczego warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, płynne, sypkie, a także niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone klapą z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą zaczepy do asekuracji ładunku.

Kontenery na gruz i odpady sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały sypkie mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i przechowywania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasze dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]