Lonże dla konia – niezbędne w czasie treningu bez jeźdźca

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Lonżę dla konia kupisz na https://horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142.

Lonża jeździecka to przyrząd popularnie stosowany podczas nauki jazdy konnej i tresur. Jakiego rodzaju lonże dla konia są obecne w sklepach? Z czego są wytwarzane te sprzęty i gdzie rekomenduje się je kupować?

Rodzaje i funkcja lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to stosunkowo długa linka, z reguły mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca podczas nauki jazdy i treningu technik związanych z dosiadaniem, trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion oraz utrzymywaniem balansu w siodle. Zwierzę jest prowadzone po obrysie koła, natomiast lonża jest wykorzystywana do kontroli zachowania konia. Narzędzie to wykorzystują również cyrkowcy oraz woltyżerzy do szlifowania technik i zabezpieczania przeprowadzanych trików. Lonża przydaje się oprócz tego przy hipoterapii. Lonżę dla konia stosuje się też w czasie ćwiczeń bez dżokeja – w takiej sytuacji jest stosowana do treningu młodych zwierząt oraz dostarczenia im należytej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na asortyment od uznanych firm

Ogromny wachlarz przyrządów jeździeckich znajdziesz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych, które oferują profesjonalny oprzyrządowanie w rozważnych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże dla konia najlepszych marek – między innymi Imperial Riding, Jumptec czy Waldhausen. Interesuje Cię lonża dla konia w zielonym, błękitnymalbo różowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje ogromny wybór akcesoriów, które sprostają wymaganiom nawet najwybredniejszych użytkowników. W ofercie dostępne są artykuły wyprodukowane m.in. z nylonu. Lonże zaopatrzone są w obrotowy zaczep, a miękkie tworzywo jest przyjemne w dotyku.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]