Łóżko drewniane czy z metalową ramą? Jak wybrać mebel do sypialni

Porady i tutoriale Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Dowiedz się więcej o łóżkach drewnianych nowoczesnych na rabwood.sklep.pl/pl/c/Lozka-do-sypialni/16.

Każdy z nas poświęca na sen mniej więcej 8 godzin dziennie. To nader istotny element naszego cyklu życia, który pominięty prowadzi do długotrwałego przemęczenia, kłopotów zdrowotnych i generalnie mniejszej produktywności w ciągu dnia. Ale by spać dobrze należy zatroszczyć się o kupno komfortowego łóżka do sypialni.

Modelowa szerokość łóżka pojedynczego oraz małżeńskiego

To, jakiego rodzaju łóżko ostatecznie kupimy, częstokroć zależy od warunków mieszkaniowych. Fachowcy od snu przeważnie sugerują, aby łóżko dla jednej osoby posiadało nie mniej niż 90 cm szerokości, jakkolwiek są osoby, które potrzebują 100 czy wręcz i 120 cm, żeby wygodnie się na nim rozłożyć. Z kolei łóżko małżeńskie winno mieć co najmniej 140 cm, a idealnie – około 160 cm szerokości. Da to wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób. W przypadku łóżka małżeńskiego fachowcy polecają zakup osobnego materaca dla każdej z osób. Z jakiej przyczyny? Każdy z nas jest inny i z rzadka zdarza się sytuacja, że materac o danych cechach zapewni spokojny sen obu stronom związku.

Należy pamiętać, iż opisując wymiary łóżka tak naprawdę określa się rozpiętość światła ramy odpowiadającej powierzchni materaca jaki się w nim mieści. W związku z tym urządzając sypialnię należy uwzględnić rzeczywiste wymiary łóżka, gdyż nierzadko bywają one aż 15 cm większe od rozmiaru materaca.

Polecamy również rozważyć czy kupić łóżko z wezgłowiem czy bez. Jeśli wieczorem masz w zwyczaju chwilę poczytać lub obejrzeć telewizję, wezgłowie da należyte oparcie plecom w trakcie tych kilkunastu minut w pozycji siedzącej.

Zamawiasz do sypialni łóżko drewniane? Przyjrzyj się stelażowi!

Mimo, że w salonach meblowych oferowane są dziesiątki modeli łóżek na stalowych ramach oraz tapicerowanych, najpopularniejsze wciąż pozostają łóżka drewniane. Meble z drewna bardzo dobrze komponują się z różnorodnymi stylami aranżacji pomieszczeń, a przy tym wnoszą do domu poczucie przytulności. Z tego właśnie powodu kupowane są przez właścicieli hoteli oraz ośrodków wypoczynkowych – dzięki nim lokator widzi wynajęte pokój jako bardziej przyjazne.

Drewno rewelacyjnie nadaje się również na materiał na kluczową część łóżka, czyli stelaż. Stelaż do łóżka także warto wybierać ostrożnie, bo w ogromnym stopniu ma wpływ na nasz komfort w trakcie snu. Stelaże wykonane z drewna nie tylko są cichsze i stabilnie podtrzymują materac, ale też są na tyle giętkie, żeby szybko dostosować się do ruchów i ułożenia ciała użytkownika.

Nasze dane adresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]