Potrzebujesz materiału do drukarek 3D? Skieruj się tutaj
CadXpert oferuje szeroki wybór materiałów do druku 3D: tworzywa termoplastyczne, żywice fotopolimerowe i inne. Materiały te grupuje się na następujące kategorie:
– FDM (czyli fused deposition modeling) – warstwy topionych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Dzieli się ono na dwie podkategorie: FDM do błyskawicznego tworzenia prototypów z niezbyt kosztownych termoplastów oraz przemysłowe FDM używane do profesjonalnej produkcji z funkcjonalnych tworzyw termoplastycznych,
– PolyJet – ciekłe żywice fotopolimerowe, które utwardza się UV,
– SLA – utwardzane wiązką laserową żywice fotopolimerowe o różnych właściwościach,
– SLS – spiekany selektywnie proszek poliamidowy.
Filament do drukarki 3D – dobry jakościowo termoplast w atrakcyjnej cenie
Filament to materiał stosowany w drukarkach 3D działających w technologii FDM. To tworzywo oraz technika druku są wykorzystywane do testowania funkcjonalnego, a także do błyskawicznego prototypowania z prostych do kształtowania surowców oraz seryjnej produkcji. Jakie filamenty są najczęściej używane w drukarkach 3D? W większości wypadków sięga się po proste do kształtowania PLA (poliestry alifatyczne), tworzywa inżynieryjne (między innymi te niepodatne na pękanie) czy też wyróżniające się szczególnymi cechami (przykładowo niepalnością). Technika druku FDM dotrzymuje kroku wydrukom otrzymanym za pomocą innych rozpowszechnionych metod: wtrysku czy termoformowania. Główne zalety filamentów to rozsądna cena połączona z dobrą jakością wydruku 3D, ekologiczny sposób ich produkcji (czysty a przy tym nietoksyczny, toteż wytworzone z jego pomocą prototypy można używać m.in. w biurach), a także powszechna dostępność.
W asortymencie firmy CadXpert w technologii FDM znajdują się filamenty:
– elastomery,
– inżynieryjne,
– do szybkiego prototypowania.
Pozostałe materiały do druku 3D – wykorzystanie żywic fotopolimerowych
Nie licząc filamentów, w asortymencie firmy CadXpert znajdują się też pozostałe materiały do drukarek 3D. Te dedykowane dla technologii Polyjet to między innymi:
– transparentne,
– żywice imitujące właściwości polipropylenu,
– wysokotemperaturowe.
PolyJet jest uznawana za niesłychanie dokładną oraz kompleksową technologię drukowania w 3D. Płynne żywice fotopolimerowe są utwardzane warstwa po warstwie przy pomocy światła ultrafioletowego. Dzięki swoim właściwościom korzysta się z nich m.in. do tworzenia prototypów imitujących wyrób końcowy, koncepcyjnych, inżynieryjnych czy anatomicznych. Z tego materiału produkowane są także obudowy, opakowania i inne artykuły użytkowe.
Z kolei w stereolitografii (czyli technologii SLA) są to m.in. materiały:
– odlewnicze,
– standardowe,
– inżynieryjne,
– stomatologiczne.
Jakie przeznaczenie ma ciekła żywica fotopolimerowa utwardzana laserem? Dość szerokie. Przede wszystkim korzystamy z niej w przemyśle i medycynie do trójwymiarowego druku prototypów oraz projektów koncepcyjnych, jak również różnorodnych przedmiotów wymagających gładkiej powłoki.
Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków
Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail:
[email protected]