Mieszkasz w bloku? Wypróbuj biokominek

Ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja Robienie zakupów

Tradycyjnego kominka nie sposób zamontować w dowolnym miejscu. Niezbędne jest bowiem zarówno miejsce na kominek, jak i przewód odprowadzający dym. Z uwagi na problemy z wykonaniem tego w budynkach wielorodzinnych, na założenie kominka są w stanie zdecydować się jedynie lokatorzy domów jednorodzinnych. Nie oznacza to jednak, iż z jego dobrych stron mogą cieszyć się tylko oni – jeśli mieszkamy w bloku, a marzymy o palenisku, warto postawić na biokominek. Jak zbudowany jest taki mechanizm? Jakie posiada dobre strony?

Biokominek – jakie paliwo?

W biokominku wykorzystywane jest paliwo w płynie, nie zaś drewno. Paliwo do biokominka wytwarzane jest na bazie alkoholu – może przybierać formę płynu albo żelową. Te płynne dostępne są w kanistrach, z których nalewa się paliwo do zbiornika w biokominku, drugie zaś w tubkach do wyciskania czy puszkach, które umieszcza się w kominku. Spirytusy do biokominka nierzadko są również uszlachetniane dodatkami zapachowymi, a to uprzyjemnia ich używanie.

Dlaczego warto wybrać biokominek?

Największym plusem używania biokominka jest na pewno fakt, iż nie wytwarza on osadu ani spalin. Dzięki temu nie trzeba podłączać go do instalacji odprowadzającej spaliny, niepotrzebne jest także ich mycie. Spirytus jest absolutnie bezpiecznym paliwem, zaś jego prawidłowe stosowanie nie sprowadza najmniejszego ryzyka. Z uwagi na to, że nie wymaga instalacji, może być również na wiele sposobów przemontowywany przy zmianie wystroju mieszkania.