Modne i nowoczesne rolety okienne

Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Rolety okienne, sufitowe lub ścienne pojawiają się co sezon pośród trendów na modne i nowoczesne urządzenie wnętrza. Atutem rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również bogactwo wzorów i kolorów. Czy to rozwiązanie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety okienne – jak je wybrać do wystroju pokoju?

Dobrzy producenci potrafią zaoferować kilka, a nawet kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych różnych modeli rolet okiennych. Rolety dzień i noc, zebra i mini są dostępne w szerokim wachlarzu barw.
Dopasuj odcień podobny do Twojego wnętrza bądź postaw na barwę w kontraście do ścian, mebli i dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to beże, czerń, szarość oraz biel. Zwłaszcza szara barwa jest efektowna i elegancka, a jednocześnie pięknie rozświetla i powiększa optycznie pomieszczenia.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary standardowych rolet okiennych określane są pomiarem według stosunku szerokość do wysokości. Przedsiębiorstwa wytwarzające rolety oferują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu centymetrów szerokości i od stu szesnastu do dwustu trzydziestu centymetrów wysokości. Tego typu rolety pasują do ram okiennych o standardowych wymiarach.

Rolety okienne na wymiar

Dla klientów, którzy pragną założenia rolet, ale mają okna w nietradycyjnym rozmiarze, idealnym produktem są rolety okienne wytwarzane na wymiar. Jeżeli więc sprzedawane w sklepach rolety nie pasują wielkością do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta sufitowa, ścienna lub usługa nieodpłatnego zwężania rolet.