Niezbędnik numizmatyka – album na monety

Robienie zakupów

Potrzebujesz albumu na monety? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Gromadzenie monet oraz banknotów to nie tylko przyjemność z wyszukiwania i zakupu nowych egzemplarzy, ale również poczucie satysfakcji z ich podziwiania i indeksowania. Nabyte numizmaty winny zatem zostać umieszczone w przeznaczonych do ich przechowywania albumach lub klaserach, dzięki którym łatwo będzie można je oglądać, a przy tym ochroni się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Album na monety i banknoty – spore usprawnienie przy katalogowaniu eksponatów

Kolekcjonerzy monet mają rozległy wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przetrzymywanie, niemniej jednak najbardziej popularne w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Przede wszystkim z tej przyczyny, że pozwalają łatwo klasyfikować monety danego typu. Należy pamiętać, iż niektóre albumy na monety nie posiadają fabrycznie zamocowanych kart i należy kupić je osobno dobierając je do wielkości kolekcjonowanych numizmatów bądź banknotów. Możliwość dodawania oraz odczepiania stron jest dużym ułatwieniem przy szeregowaniu okazów według własnego uznania – można przenosić je pomiędzy albumami bez konieczności wyjmowania poszczególnych eksponatów, co minimalizuje ryzyko rozdarcia banknotów lub zarysowania numizmatów. Z drugiej strony, dysponując malutkim zbiorem, w jednym albumie można przechowywać monety o przeróżnych rozmiarach, wystarczy kupić karty z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Innym atutem klaserów na monety jest to, że zwykle są stylizowane na wygląd książek czy albumów z fotografiami rodzinnymi, dzięki czemu łatwo skryć je na regale przez wzrokiem potencjalnego włamywacza.

Czy w albumach na monety można przechowywać każdy typ numizmatów?

Długoletni kolekcjonerzy rekomendują, by w stronach albumów wykonanych z plastiku trzymać mniej wartościowe numizmaty, nie mające stanu menniczego, bo nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie pełnej ochrony przed działaniem wilgoci i powietrza. Kosztowne monety w idealnym stanie albo te wybite z ze złota i srebra warto wpierw zabezpieczyć poprzez zamknięcie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można później przechowywać w albumie, gdyż szereg producentów oferuje strony do klaserów, które bez przeszkód są w stanie zmieścić monety w tekturowych holderach albo w kapslach.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]