Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

Kosztowności Robienie zakupów

www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najcenniejszych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, iż często sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących symbolem luksusu. Wykonywane bywają z niego broszki, naszyjniki i klipsy, które doskonale komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na barwę turkusu w szczególnej mierze rzutuje kraj jego pochodzenia – między innymi turkusy importowane z Persji są błękitne, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że opracowano nawet jego tańsze odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – amulety

Warto nadmienić, iż turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na niezwykłe walory wizualne. W opinii niektórych jest bowiem amuletem, który zabezpiecza właściciela przed pechem. Niewątpliwie w ogromnej mierze z tego wynika popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju kwestie – po prostu doskonale wygląda.

Czego unikać nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, więc powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – łatwo wówczas o uszkodzenia. Należy także ściągnąć ją przed kąpielą, bowiem żele i mydła potrafią zmatowić powłokę turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyłożonym delikatną szmatką – unikniemy w ten sposób rys.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]