Rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale także na terenach publicznych. W jakiej technice się je sporządza? Kto na ogół nabywa rzeźby ogrodowe oraz fontanny w formie ozdobnej figury?
Rzeźby ogrodowe – nietuzinkowy sposób na aranżację przestrzeni
Rzeźby ogrodowe stają się coraz bardziej popularnym sposobem na aranżację przestrzeni miejskiej oraz prywatnych ogrodów. Współcześnie znacznym zainteresowaniem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane poprzez odlew, których forma została opracowana w oparciu o preferencje klienta, jego upodobania, a także wielkość ogrodu. Na rozległych powierzchniach wspaniale prezentują się pokaźne, monumentalne figury, które chwytają za serce swoim dostojnym stylem. W skromniejszych ogrodach zaleca się z kolei ustawianie małych rzeźb. Zamawiający wybierają między rzeźbami minimalistycznymi bądź wręcz na odwrót – postawić na bogate wzory. Wybór właściwej rzeźby musi być uzależniony od charakteru ogrodu oraz tego, jaki efekt chcemy finalnie uzyskać. Znacznym popytem cieszą się też oryginalne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie są doskonałą formą dekoracji przestrzeni.
Dla kogo rzeźby do ogrodu?
Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie zamiłowania do sztuki i jest poszukiwana przez klientów różnego rodzaju. Wyśmienicie komponuje się na skwerach, gminnych ogrodach, lasach, może także być urozmaiceniem terenu przy gmachu ministerialnym, muzeum, placówce naukowej, hotelu bądź innym obiekcie o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają również osoby prywatne, które pragną nadać własnemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na zabytkowe bądź zdecydować się na prostą rzeźbę, która podkreśli współczesny charakter ogrodu. Popularne są też majestatyczne rzeźby w stylu orientalnym, które będą znakomitym dopełnieniem ogrodu w stylu azjatyckim.