Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Kosztowności Robienie zakupów

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz pierścionki zaręczynowe Kraków

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Wcześniej jednakże ma miejsce ta wymarzona przez większość kobiet chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowe – symbol nieskończoności

Danie ukochanej w prezencie pierścionka to niezmiernie stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają postać okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, iż od tego palca biegnie żyła wiodąca wprost do serca, nazywana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli do Europy zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wykonywano je ze skóry, z łodyg tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano wyłącznie wówczas, gdy mężczyźni chcieli ogłosić swoje pełne zaufanie do partnerki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, aczkolwiek materiały te tak naprawdę powszechnie wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku stuleci, przy czym znaczący wzrost ich uznania można odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria na oświadczyny to pierścionek z platyny z ogromnym diamentem, jednak potencjał dowolnego zestawiania różnych metali i kamieni jest olbrzymi. Oprócz diamentów stosuje się tanzanit, szmaragd bądź rubin. Część osób wybiera mniej wartościowe metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, a także drewno, jednakże ciągle na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało opinia, iż narzeczony powinien zapłacić na niego minimum dwie miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od wielu elementów: wykorzystanego kamienia, surowca, wzoru czy liczby karatów, toteż każdy kupi śliczny, nietuzinkowy pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem uczucia i zaangażowania, dlatego jego koszt ma drugorzędne znaczenie. Liczy się to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Nasze dane adresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]