Powłoka hydrofobowa – higieniczna czystość w łazience

Robienie zakupów

Osoby posiadające kabiny prysznicowe ze szkła czy szkliwioną ceramikę w łazience mają zwykle wielki problem z usunięciem z nich osadów z mydła, wody i pozostałych zabrudzeń. W specyficznym mikroklimacie tego pomieszczenia trudno jest zachować czystość, a jest to niezwykle ważne, bo ze względu na warunki otoczenia w zabrudzeniach szybko rozwijają się bakterie i grzyby mające właściwości chorobotwórcze. Uchronić przed tym może jest powłoka hydrofobowa do szyb oraz innych szklanych powierzchni, która zapobiega tworzeniu się zabrudzeń i nie pozwala na rozwój drobnoustrojów.

Czym jest powłoka hydrofobowa?

Powłoka hybrydowa to nietypowa ochrona, niedostrzegalna gołym okiem i – co warto zaakcentować – ekologiczna. Dzięki zawartości nanocząsteczek odpycha od powierzchni szkła cząsteczki wody, a także zanieczyszczenia. Chroni to przed powstawaniem plam z osadów wapiennych, mdła i innych zanieczyszczeń, uniemożliwiając ich osadzanie się na zabezpieczanej w ten sposób powierzchni. Co więcej, impregnat ten zawiera cząsteczki srebra – składnika znanego z właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych, przez co pełniej zabezpiecza przed namnażaniem się bakterii i grzybów, gwarantują idealną czystość oraz zdrowie użytkowników przestrzeni.

Skuteczny sposób na ochronę – powłoka hydrofobowa w sprayu

Powłoka hydrofobowa w sprayu to impregnat służący do zabezpieczania szkła i ceramiki szkliwionej po umyciu tych powierzchni. Powoduje, iż większą część zanieczyszczeń spłukać można strumieniem czystej wody i nie ma konieczności szorowania kabiny prysznicowej czy płytek kosztownymi oraz drażniącymi detergentami, co zabiera znacznie więcej czasu. Powłoka hydrofobowa chroni przed pojawianiem się brzydkich zacieków, których z czasem w ogóle nie można usunąć, dzięki czemu powierzchnie wyglądają pięknie. Powłoka może pozostać na powierzchni do roku, wciąż aktywnie spełniając swoją rolę.