Profesjonalne mopy do mycia podłóg – warto je mieć

Robienie zakupów

Sprawdź, gdzie zamówić mopy płaskie z wyciskarką.

Mycie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo łatwym – potrzebne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli idzie o dużą powierzchnię bądź kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wtedy warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym wyróżniają się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 czynniki – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto też pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą ubrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o dużym metrażu – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów.

Profesjonalny mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć posadzki. Praktycznie jednakowo istotne są również akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużej mierze ułatwia i skraca czas pielęgnacji posadzek. W trakcie czyszczenia większych powierzchni zalecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]