Promienniki ogrodowe – który będzie najlepszy?

Ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja Robienie zakupów

Jest pogodny wieczór. Najlepszy moment, by ugościć przyjaciół oraz w ich gronie posiedzieć w ogrodzie. Przyjęcie jest naprawdę udane, ale pewien detal negatywnie rzutuje na wasze wam humory – w jednym momencie robi się zwyczajnie chłodno. Podobne sytuacje przeżyliśmy z pewnością wszyscy – stały się one niestety nieodłączną częścią imprez w ogrodzie i przytrafiają się zarówno jesienią, jak i latem. Przed zimnem można chronić się różnymi metodami – na przykład robiąc ognisko czy używając pledów. Takie pomysły okazują się niestety niezbyt wygodne, a czasem również nieosiągalne. Dlatego miłośnicy ogrodowych spotkań dobrze postąpią kupując promiennik, bo ten zagwarantuje ciepło nawet w zimną noc.

Promienniki zewnętrzne

Promienniki zewnętrzne są inne od modeli, które stosowane są w pomieszczeniach. Ich forma umożliwia bardziej efektywne rozprowadzenie ciepłego powietrza, dzięki czemu trafia tam, gdzie chcemy. W przeciwieństwie do większości promienników do wnętrz, modele plenerowe są wolno stojące i przenośne, przez co możemy zlokalizować je w dowolnym punkcie. Większość modeli, które dostępne są w handlu, cechuje się również interesującym projektem, a to sprawia, że świetnie wkomponują się w wygląd naszego tarasu i stają się jego świetną ozdobą. Ułatwia to różnorodność dostępnych dziś promienników, wśród których propozycje dla siebie wyszukają nawet najbardziej wybredni klienci.

Działanie promienników

W sklepach znajdziemy zwłaszcza dwa typy promienników. Jeden rodzaj to promienniki na prąd, które, jak nietrudno stwierdzić, mogą działać tylko w pobliżu kontaktów. Znacznie bardziej mobilne są natomiast promienniki na gaz, w których butla z gazem jest umieszczany w obudowie – można korzystać z nich niemal w dowolnym punkcie. Należy też nadmienić, iż tego rodzaju promienniki są całkowicie bezpieczne – jeżeli, rzecz jasna, używamy ich tak, jak nakazuje instrukcja.