Przytulanki – na jakie uważać?

Robienie zakupów

Doskonale się prezentują, pobudzają fantazję oraz mają mnóstwo dodatkowych atutów. Przytulanki – bo o nich mowa – to w oczach wszystkich czytelników nieodłączny atrybut dzieciństwa. Jak się dowiadujemy, chwalą je także psychologowie, którzy zaobserwowali to, iż te zabawki świetnie rekompensują brak matki w czasie pierwszych nocy bez nich, zaś w późniejszym czasie okazują się ich najlepszym kumplem i pomagają w nauczeniu ich odpowiedzialności. Przytulanki są różnorodne obecnie bardziej niż kiedyś – na rynku sprzedawanych jest wiele ich typów, ale nie zawsze okażą się dla dziecka jednakowo bezpieczne. Jak zatem wybrać te odpowiednie?

Który materiał będzie najbardziej odpowiedni na przytulanki?

Wielu czytelników myśli, iż wszystkie przytulanki dostępne w sklepach są bezpieczne dla każdego malucha. To błąd, gdyż najtańsze maskotki produkowane są niekiedy z materiałów, które nie są miłe w dotyku, a u poszczególnych brzdąców mogą powodować zmiany uczuleniowe. By tego się ustrzec, warto kupować przytulanki wykonane z naturalnych tkanin (na przykład bawełny czy wełny) lub syntetycznych tkanin, posiadających niezbędne atesty i spełniające normy UE.

Przytulanki od rzemieślnika

Rzecz jasna ważny jest zarówno sam surowiec, jak i wygląd przytulanki. Sporo sprzedawanych w sklepach pluszaków imituje postaci ze szczególnie popularnych wśród najmłodszych kreskówek, ale dobrze postawić na niebanalne, ręcznie wykonane przytulanki z tradycyjnych warsztatów. Przywodzą one na myśl zabawki, jakie większość czytelników pamięta z okresu młodości, a oprócz tego są zazwyczaj znacznie staranniej zrobione niż wytwarzane taśmowo zabawki dostępne w dyskontach.